Inicjatywy 2012

W pierwszym półroczu 2012 r. odbył się cykl zajęć dotyczący bezpieczeństwa. Dzieciaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach min. z elektrykiem, higienistką, policjantem, strażakami, ratownikami medycznymi. W ramach cyklu zajęć dzieciaki udały się do siedziby Centralnej Stacji Ratunkowej Jurajskiej Grupy GOPR.

W 12.02.2012 r. odbył się bal karnawałowo-walentynkowy pt.”Zakochany klaun”.

W dniu 02.03.2012 r. starsi wychowankowie wraz z pracownikami Ośrodka pojechali do Teatru im. Wyspiańskiego w Katowicach na przedstawienie „Mayday”.

03.03.2012 r. odbyły się uroczyste obchody 18 urodzin Daniela – był pyszny tort, balony no i oczywiście zaproszeni goście.

Dzień 08.03.2012 r. pozostanie wszystkim paniom (małym i dużym) na długo w pamięci. Najstarsi chłopcy przygotowali, bowiem przedstawienie dla pań oraz obdarowali je pięknymi laurkami i życzeniami.

15.03 2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury dzieciaki były na koncercie charytatywnym „Serce z pasją”, z którego środki zostały przeznaczone na edukację artystyczną wychowanków naszej placówki.

25.03.2012 r. był to wyjątkowy dzień dla Damiana, który obchodził 17 urodziny.

Dzień 28.03.2012 r. pozostanie najmłodszym wychowankom na długo w pamięci za sprawą spektaklu „Jaś i Małgosia”, który mogli zobaczyć w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie.

W kwietniu 2012 r. odbyło się spotkanie ze specjalistą ds. edukacji leśnej p.Agnieszką Zawada-Piątkowską.

W dniu 17.04.2012 r. dzieciaki miały możliwość zwiedzić ruiny zamków w Mirowie i Bobolicach. Następnie wszyscy udali się do sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, a potem do Żarek gdzie zwiedzili kirkut-cmentarz żydowski.

W dniu 24.04.2012 r. dzieciaki zwiedzały Ryczów-Bydlin i Pilicę.

25.04.2012 r. Patryk zapamięta na długo nie tylko ze względu na wspaniałe prezenty, które otrzymał na 16 urodziny, ale także ze względu na wspaniałą atmosferę panującą tego dnia.

25.05.2012 r. odbył się V rajd pieszy „Skok na Jurę”, w którym uczestniczyli wychowankowie Ośrodka, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Gołuchowicach.

W dniu 20.05.2012 r. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka grupa najmłodszych wychowanków miała możliwość obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Koziołek Matołek” dzięki sponsorowi, jakim było Biuro Podróży Golden Travel.

Występ dzieciaków z przedstawieniem muzycznym pt.”Lato z muzyką” na V Pikniku Rodzin Zastępczych z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który odbył się w dniu 02.06.2012 r.
http://www.pcpr.zawiercie.powiat.pl/aktualnosci/617,piknik_z_okazji_dnia_rodzicielstwa_zastepczego___2012r_.html

W dniu 03.06.2012 r. dzieciaki były w MOK Zawiercie na koncercie pt.„Bajaderki i Artyści”.Tego samego dnia Łukasz obchodził swoje 18 urodziny – oczywiście był tort, prezenty oraz śpiewy.

W dniu 2012 r. wychowankowie mieli okazję spotkać się z dinozaurami…tak, tak z dinozaurami w Parku Rozrywki „Dinolandia” w Inwałdzie.

Wakacje 2012 r. obfitowały w mnóstwo wyjazdów: dzieciaki miały okazję odpoczywać we Włoszech, w Kortowie, Rewalu, Szklarskiej Porębie, Świętej Puszczy oraz w Przyłubsku. Był to czas, który dzieciaki będą długo z rozrzewnieniem wspominać.

Od września 2012 r. do nadal 3 grupy wychowanków, co tydzień uczestniczą w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez psychologów. W ramach zajęć dzieciaki mają okazję uczestniczyć w ciekawych wyjściach i tak: najmłodsi wychowankowie byli na pysznym deserze w restauracji La Stazione, dziewczęta zjadły wyśmienitą pizzę w restauracji La Stazione w Zawierciu, natomiast chłopcy mieli okazję pograć w kręgle w Hotelu Zawiercie. Przed dzieciakami kolejne zajęcia i ciekawe wycieczki.
http://www.zawiercie.info/kultura,12173.html

Dzień 08.09.2012 r. pozostanie w pamięci dzieciaków gdyż odwiedzili ich Strongmeni (p. Krzysztof Schabowski, p.Sławomir Orzeł, p.Tyberiusz Kowalczyk, oraz p.Mateusz Ostaszewski), a następnie wychowankowie mieli okazje obejrzeć zawody strongmenów.

30.09.2012 r. grupa wychowanków wyjechała do Ustronia, i wzięła udział w wyprawie na Małą i Wielką Czantorię.

W dniu 05-06.10.2012 r. wycieczka najstarszych wychowanków do Zakopanego.

15.10.2012 r. wychowankowie zaprezentowali przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej i obdarowali laurkami i dyplomami pracowników Ośrodka.

Uroczyste obchody 18 urodzin Karoliny i Mateusza z udziałem zaproszonych gości.

22.10.2012 r. odbyło się uroczyste przyjęcie z okazji 17 urodzin Karola.

W dniu 27.10.2012 r. odbyła się wycieczka do Tarnowskich Gór gdzie dzieciaki miały okazję zwiedzić kopalnię a następnie udały się do parku wodnego.

31.10.202 r. odbyły się uroczyste Andrzejki pt. „W Strasznym Dworze” z udziałem zaproszonych gości.

 Dzieciaki miały okazję w ramach spotkania z ciekawymi ludźmi poznać Pana A Jakubowskiego – fotografa. Dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i poszerzyć nieco swoją wiedzę z zakresu fotografii.

06.12.2012 r. wszystkie dzieciaki zapamiętają na długo gdyż odwiedził je Św. Mikołaj, który przyniósł mnóstwo prezentów.

W dniu 18.12.2012 r. na terenie placówki odbyła się uroczysta Wigilia z udziałem zaproszonych gości
http://www.zawiercie.info/kultura,12360.html

Ponadto systematycznie w ciągu całego roku dzieciaki mają okazję oglądać filmy na dużym ekranie na terenie MOK Zawiercie, pływać na basenie, grać w piłkę nożną, piłkę siatkową.

Wychowankowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez udział na terenie MOK Zawierciew warsztatach:
– modelarstwa lotniczego,
– witrażu,
– plastycznych,
– tanecznych

oraz w warsztatach tanecznych na terenie szkoły tańca „Patman Dance Studio”.

Dzieciaki brały udział w różnych konkursach min.
– konkursie plastycznym organizowanym przez firmę Tauron
-konkursie „Odleć z nami nie z narkotykami” organizowanym przez Krajowe Biuro Ds. Przeciwdziałania Narkomanii
-konkursie plastycznym pt. Konkurs na komiks” organizowanym przez Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Przystań w Dąbrowie Górniczej wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Mateusz (dyplom i nagroda rzeczowa)
– konkursie plastycznym na kartkę świąteczną organizowanym przez firmę Wawel

Ponadto starsi wychowankowie uczestniczą w projekcie pt.”Lepszy Start – promocja aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim” realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.
http://www.lepszystart1.zawiercie.powiat.pl/index.html