Tęcza

 

Inicjatywy Placówki Opiekuńczo Wychowawczej „Tęcza”

 

ROK 2018

STYCZEŃ 2018 r.

13 styczeń – naszą placówkę odwiedził Pan fotograf, zajmujący się również grafiką komputerową. Dzieci bardzo entuzjastycznie zareagowały na wizytę naszego gościa.  Podopieczni zadawali dużo pytań, oraz bardzo aktywnie brali udział w zajęciach. Dziękujemy Pan fotografowi za pokazanie ciekawych zdjęć ze świata przyrody, oraz szczegółowe wyjaśnienie etiologii ich powstania.

14 styczeń – wychowankowie POW „Tęcza” wraz z wychowawcą wybrali się do Kino MOK Zawiercie na film „Narzeczony na niby”.

18 styczeń – podopieczni placówki wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Częstochowy. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Jasnej Góry.

25 styczeń – w placówce odbył się Bal Karnawałowy. Na dzieci czekało wiele atrakcji, między innymi zajęcia z ZUMBY. Podopieczni miło i aktywnie spędzili czas.

30 styczeń – odbyła się pogadanka z Panami Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu na temat bezpiecznych ferii – dzieci zostały pouczone jak zachować się podczas zimowego wypoczynku, jak unikać zagrożeń oraz jak ewentualnie reagować w razie ich wystąpienia. Dziękujemy Panom Policjantom za wizytę w naszej placówce oraz udzielenie podopiecznym cennych uwag na temat bezpieczeństwa.

 

LUTY 2018 r.

2 luty – odbyły się 16-ste urodziny naszego podopiecznego, chłopiec został obdarowany prezentami, zjedliśmy również pyszny tort, oraz miło spędziliśmy czas.

2 luty to dla nas dzień pełen wrażeń. Tuż po zakończeniu świętowania urodzin, udaliśmy się do Księgarni „Edukacyjnej” w Zawierciu na spotkanie z pisarką Justyną Bednarek. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie.

3 luty – nasi podopieczni wyjechali na kolonie zimowe – życzymy miłego wypoczynku J

9 luty – wróciliśmy z zimowego wypoczynku – szczęśliwi, zrelaksowani i gotowi na nowe wyzwania.

14 luty – w naszej placówce to nie tylko Walentynki, ponieważ w tym właśnie dniu nasza wychowanka obchodziła swoje 14ste urodziny. Życzymy wszystkiego najlepszego! ·

18 luty – naszą placówkę odwiedzili goście: pani plastyczka, dzięki której na jeden ze ścian naszego budynku powstał piękny malunek, oraz pan sponsorujący owy projekt wraz z małżonką. Bardzo Państwu dziękujemy za miły gest, zapraszamy na ponowne odwiedziny.

26 lutego – po raz kolejny świętowaliśmy urodziny naszego podopiecznego – jak zwykle nie obyło się bez toru, prezentów i dobrej zabawy! Jeszcze raz 100 lat! J

MARZEC 2018 r.

7 marca – kilku naszych podopiecznych wybrało się na mecz siatkarski, bardzo nam się podobało, ah….  Cóż to były za emocje. Chcemy więcej! Na pewno jeszcze nie raz się wybierzemy na taką imprezę sportową!

8 marca – w naszej placówce odbył się Dzień Kobiet. Chłopcy obdarowali dziewczynki kwiatami oraz najserdeczniejszymi życzeniami.

10 marca – świętowanie 17stych urodzin podopiecznego.

18 marca – wychowankowie POW „Tęcza” brali udział w jarmarku świątecznym w Kromołowie. Podopieczni naszej palcówki wzięli również udział w konkursach, za które otrzymali wyróżnienia. Na koniec zjedliśmy pyszny poczęstunek, po czym wróciliśmy do placówki.

22 marca – uroczyste śniadanie Wielkanocne. Do naszej placówki przybyli zaproszeni goście. Wychowankowie, wychowawcy, oraz pozostali pracownicy placówki wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli do wspólnego stołu. Było dużo pysznego jedzenia, szczere życzenia a także miła i przyjazna atmosfera.

25 marca – wybraliśmy się do Kino MOK Zawiercie na film „ Gnomeo i Julia „

30 marca – to dla naszych podopiecznych bardzo ważny i wyjątkowy dzień, ponieważ placówkę odwiedzili goście – między innymi Pani Prezes „Społem”, Pan Prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych. Wspólnie bardzo miło spędziliśmy czas. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

31 marca – w związku z Wigilią Wielkanocy nasi wychowankowie wraz z wychowawcą wybrali się do kościoła na święcenie pokarmów.

KWIECIEŃ 2018 r. 

10 kwietnia – w naszej placówce pojawili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu w celu przeprowadzenia wykładu na temat „Cyberprzestępczości”. Dla naszych wychowanków to bardzo cenne informację, aby w dobie Internetu bezpiecznie się po nim poruszać i nie wpaść w „ręce” hakerów. Dziękujemy!

12 kwietnia – w dniu dzisiejszym młodsi wychowankowie naszej placówki wybrali się do Teatru Śląskiego na sztukę „ W 80 dni dookoła świata”. Było bardzo miło, podopieczni byli zachwyceni grą aktorów. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy teatr.

13 kwietnia – w dniu dzisiejszym starsi podopieczni naszej placówki udali się do teatru w Częstochowie na spektakl pt.: Mayday”.

14 kwietnia – wychowankowie placówki udali się wraz z wychowawcą na rajd pieszy – ruch to zdrowie J.

22 kwietnia – kilkoro wychowanków naszej placówki wraz z podopiecznymi innej placówki wybrało się do kina na film pt.: „Piotruś Królik”.

29 kwietnia – nasi wychowankowie wzięli udział w festynie z okazji „urodzin” sklepu Spiżarnia – działo się wiele, na dzieci czekały atrakcje w postaci dmuchanych zamków, zabaw z wodzirejem oraz pyszne jedzenie.

30 kwietnia – naszą placówkę odsiedzieli przyjaciele z Włoch, bardzo miło spędziliśmy czas. Dziękujemy i czekamy na następne odwiedziny.

 

MAJ 2018r

4 maja – nasi podopieczni wraz z podopiecznymi z innej placówki udali się na spływ kajakowy, to był dzień pełen pozytywnych emocji i atrakcji.

5 maja – odbyły się 18-naste urodziny naszego podopiecznego – sto lat i wszystkiego dobrego, witamy w gronie dorosłych.

9 maja – mieliśmy przyjemność gościć Pana Policjanta z KPP Zawiercie, który przeprowadził z naszymi wychowankami rozmowę na temat substancji odurzających. Dziękujemy!

12 maja – odbyła się komunia naszej podopiecznej – to bardzo ważny dzień w jej życiu. Było bardzo miło, byli goście i były prezenty.

19 maja – w naszej placówce odbyły się zajęcia terapeutyczne, w których poza naszymi dziećmi, brały również udział dzieci z innych placówek. Było bardzo milo, dużo radości i zabawy.

20 maja – gościliśmy na festynie rodzinnym w „Porębie”, wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale i szczęśliwi.

27 maja – braliśmy udział w festynie rodzinnym, organizowanym przez naszą parafię. Podopieczni miel okazję zobaczyć teatrzyk, posłuchać występu Panów Policjantów, którzy przepięknie grali na różnych instrumentach. Było super!.

29 maja – odbyły się 17-naste urodziny naszego podopiecznego. Życzymy wszystkiego dobrego!.

 

CZERWIEC 2018r

3 czerwca – byliśmy w kinie na filmie „Gwiezdne wojny”, seans bardzo nam się podobał, następnie udaliśmy się na pyszne jedzenie do restauracji Mc Donald J

6 czerwca – wybraliśmy się do cyrku „Safari” przedstawienie bardzo nam się podobało J

9 czerwca – uczestniczyliśmy w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego w Porębie, czekało na nas wiele atrakcji, ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych J

14 czerwca – uczestniczyliśmy w rajdzie pieszym, zostaliśmy również poczęstowani pyszną grochówką z kuchni polowej, wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

15 czerwca – braliśmy udział w festynie na terenie OSIR Zawiercie, jeden z naszych wychowanków miał okazję pochwalić się swoim talentem artystycznym występując na scenie dla zebranych gości.

16 – czerwca – wyjazd do placówki PEGAZ na piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie Jurajskich Motocyklistów, na dzieci czekało bardzo wiele atrakcji, między innymi: pieczenie kiełbasek, dmuchańce, przejażdżki motocyklami J było super! Bardzo dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas J

17 czerwca – wyjście na festyn pod sklep Społem, dzieci otrzymały darmowy popcorn, watę cukrową, mieli również okazję zatańczyć Zumbę, super się bawiliśmy.

19 czerwca – odbyło się spotkanie z ciekawym człowiekiem – naszą placówkę odwiedziła pani ucząca muzyki, bardzo miło spędziliśmy czas.

21 czerwca – naszą placówkę odwiedził pan policjant z KPP Z-cie celem przeprowadzenia rozmowy z wychowankami na temat bezpiecznych wakacji. Dziękujemy!

21 czerwca – byliśmy w MOKu na wystawie prac plastycznych dzieci uczestniczących w zajęciach, w tym także naszych dzieci J

22 czerwca – w naszej placówce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, został rozdane dyplomy a po południu zrobiliśmy kiełbaski na powitanie wakacji.

29 czerwca – odwiedzili nas goście z Włoch, panowała bardzo miła atmosfera, 30 czerwca wraz z naszymi gośćmi jedna z wychowanek uda się na miesięczne wakacje do Włoch J – życzymy udanego wypoczynku.

LIPIEC 2018 

4 lipca – uczestniczyliśmy w imprezie plenerowej na terenie Hotelu Villa Verde. Baliśmy udział w różnego rodzaju zabawach, między innymi w  parku linowym oraz piekliśmy pyszne kiełbaski.

………………………………………………………………………………………

Przerwa wakacyjna – wyjeżdżamy na kolonie do Pogorzelicy i w Bieszczady do zobaczenia  

Po udanych koloniach wróciliśmy wypoczęci i szczęśliwi 30 lipca udaliśmy się na domki do Przyłubska, gdzie przebywaliśmy do 14 sierpnia. Mielimy możliwość odpoczynku na łonie natury, chodziliśmy też na pobliskie kąpieliska, robiliśmy prażonki , kiełbaski a przy tym świetnie się bawiliśmy 

14 sierpnia – po powrocie do placówki, chwila odpoczynku i do kina na film „Ant Man i Osa” 

15 sierpnia – to kolejny ważny dzień pełen wrażeń, mieliśmy możliwość uczestniczenia w zajęciach w „Naukobusie” – było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie a popołudniu wybraliśmy się na seans do kina na film „Mama Mia”.

WRZESIEŃ 2018 

2 września – robiliśmy kiełbaski na zakończenie wakacji, szkoda, że tak szybko zleciały. Minione wakacje będziemy wspominać równie dobrze jak te z ubiegłych lat. Jak zwykle działo się wiele ciekawych rzeczy, zwiedziliśmy mnóstwo fajnych miejsc oraz robiliśmy niezliczoną ilość nowych rzeczy. Już nie możemy się doczekać następnych wakacji ale na razie wracamy do szkoły pełni optymizmu, zmobilizowani i zmotywowani do pracy 

8 i 9 września – upłynęły nam pod znakiem urodzin podopiecznych – do grona osób pełnoletnich dołączyło dwoje wychowanków  wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w dorosłym życiu 

14 września – odwiedził nas Pan Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, który przekazał nam informację na temat bezpiecznego poruszania się podczas drogi do szkoły i z powrotem. Dziękujemy za cenne wskazówki 

15 września – uczestniczymy w Festynie Rodzinnym na terenie MOKu Zawiercie. Mieliśmy możliwość obejrzenia występu przygotowanego przez między innymi naszych wychowanków.

21 września – udaliśmy się do Przyłubska na spotkanie z zaprzyjaźnioną firmą. Dziękujemy za pomoc w remoncie naszych domków 

PAŹDZIERNIK 2018

6 października -na terenie placówki „Familia” odbył się festyn, w którym udział brały wszystkie nasze placówki, odbyły się zawody łucznicze podczas których wygraliśmy PlayStation III były również różnego rodzaju gry i zabawy. Wszystkim dziękujemy za miło spędzony czas 

7 października – odbył się rajd rowerowy, przejechaliśmy wiele kilometrów, wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi 

12 – 13 października – byliśmy na wycieczce w Zakopanym – zdobyliśmy Kotelnice Białczańską, odpoczywaliśmy na Termach Bukowina, mieliśmy również przyjemność wjechać kolejką na Wielką Krokiew oraz zwiedzaliśmy Krupówki – było suuuper! 

18 października – podopieczni mieli przyjemność wybrać się do cyrku „Wictoria”. Świetnie się bawiliśmy.

20 października – odbyło się spotkanie z ciekawym człowiekiem – trenerką Ju-do. Mieliśmy możliwość ćwiczyć pod okiem profesjonalnego trenera. Dziękujemy bardzo za odwiedziny 

LISTOPAD 2018 

1 listopada – wraz z wychowankami odwiedziliśmy groby na pobliskim cmentarzu, zapaliliśmy znicze oraz pomodliliśmy się za dusze zmarłych.

2 listopada – wychowankowie mieli okazję wzięcia udziału w festynie organizowanym przez Pana Prezydenta Miasta Zawiercie, bardzo nam się podobało. Dziękujemy!

9 listopada – część naszych podopiecznych i podopiecznych placówki „Familia” wraz z Panem Dyrektorem brało udziału w wycieczce na Pustynię Błędowską.

22 listopada – na terenie naszej placówki odbyła się Zabawa Andrzejkowa – atrakcjami były między innymi: gry, zabawy z udziałem wolontariuszy oraz zajęcia ZUMBA  – bawiliśmy się świetnie!

25 listopada – byliśmy w kinie, jak zwykle bardzo nam się podobało

GRUDZIEŃ 2018

Grudzień to bardzo gorący a zarazem jeden z najprzyjemniejszych okresów w naszym życiu. Wychowankowie przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia a placówkę odwiedzają liczni goście z prezentami. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane serce oraz hojność. Życzymy wszystkiego dobrego oraz aby okazana dzieciakom dobroć do Państwa wróciła!

2 grudnia – mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w konkursie plastycznym „ Zawitały Anioły” – jedna z naszych podopiecznych otrzymała wyróżnienie za jednego z najpiękniej udekorowanych pierników. Serdecznie gratulujemy!

6 grudnia – naszą placówkę odwiedzili goście ze Szkoły Medycznej oraz „biegający Mikołajowie” J – dziękujemy za prezenty, jesteśmy bardzo zadowoleni

8 grudnia – przyjechał do nas Mikołaj na motocyklu wraz ze swoimi Elfami J – pięknie dziękujemy za prezenty! J

11 grudnia – wyjazd do Warszawy – uczestniczyliśmy w evencie zorganizowanym przez Fundację „One day” – dostaliśmy mnóstwo prezentów, mieliśmy okazję spotkać wielu sławnych ludzi. Wróciliśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani, było SUPER!

18 grudnia – w naszej placówce odbyła się uroczysta Wigilia, swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znanych i szanowanych gości, dostaliśmy prezenty oraz mieliśmy możliwość zaprezentowania umiejętności wokalnych i recytatorskich w przygotowanym dla naszych gości przedstawieniu, panowała atmosfera pełna radości i miłości. Wesołych Świąt!

19 grudnia – shopping day!  Dzięki Michałowi Wiśniewskiemu mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wielkich zakupach w jednej z Katowickich Galerii – było świetnie. Dziękujemy za okazane serce oraz cudowny prezent! Michał pozdrawiamy!!!  J

27 grudnia – odwiedzili nas członkowie Klubu Kibica – Aluron Warta Virtu Zawiercie, dziękujemy za prezenty! J. Jest nam bardzo miło

31 grudnia – sylwester w placówce J zabawa była bardzo udana w Nowy Rok weszliśmy z pełnią radości i entuzjazmu J Wszystkiego dobrego!

 

ROK 2019

STYCZEŃ 2019

20 stycznia – nasi wychowankowie mieli możliwość obejrzenia w kinie filmu animowanego „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbyły się 17ste urodziny naszego podopiecznego Kacpra – wszystkiego najlepszego!

25 stycznia – byliśmy w kinie na filmie animowanym „Ralph Demolka w Internecie”

31 stycznia naszą placówkę odwiedził policjant z KPP w Zawierciu p. Rafał Goc, który przeprowadził z wychowankami pogadankę na temat bezpiecznego spędzenia zbliżających się ferii zimowych.

LUTY 2019 

4 lutego nasi wychowankowie obejrzeli w zawierciańskim kinie film „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”.

Od 11 lutego do 24 lutego nasi podopieczni mieli ferie zimowe. Część wychowanków wyjechała do sanatorium, część do domów rodzinnych, a 5 wychowanków spędziło ferie na zimowisku w Pewlii Ślemieńskiej. 

22 lutego wychowankowie POW „TĘCZA” obejrzeli w kinie film animowany „Jak wytresować smoka 3”.

28 lutego na terenie naszej placówki odbył się bal karnawałowy. Motywem przewodnim balu był film animowany „Kraina Lodu”. Na balu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod tytułem „Zakochany Olaf”. Dzieciaki bawiły się znakomicie  

MARZEC 2019 

1 marca nasi podopieczni mogli się z bliska przyjrzeć pracy weterynarza w lecznicy weterynaryjnej w Szczekocinach. Dziękujemy  

3 marca dwoje naszych podopiecznych obchodziło urodziny. Adasiu i Ewuniu sto lat !!! 

9 marca nasi wychowankowie obejrzeli w kinie bajkę „Corgi. Psiak Królowej”.

12 marca starsi podopieczni byli w kinie na filmie „Całe Szczęście”.

23 marca dzieciaki z naszej placówki były w teatrze w Zabrzu na spektaklu 'Mały Książe”.

30 marca na terenie placówki odbyło się uroczyste przyjęcie z okazji 18 urodzin naszego wychowanka Bartłomieja. Byli zaproszeni goście, tort , prezenty i mnóstwo uśmiechów. Życzymy wszystkiego dobrego w dorosłym życiu 

KWIECIEŃ 2019

2 kwietnia nasi wychowankowie obejrzeli w zawierciańskim kinie film pod tytułem „Dumbo”  

12 kwietnia podopieczni POW „Tęcza” byli w kinie na bajce „Praziomek” 

16 kwietnia w naszej placówce odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne, w którym wzięli udział zaproszeni goście oraz wychowankowie POW „Tęcza” i POW „Familia”. Dzieci mogły poznać wielkanocne tradycje i wykonać piękne pisanki z gośćmi 

23 kwietnia starsi wychowankowie obejrzeli w kinie film „Hellboy”

26 kwietnia naszą placówkę odwiedziły zaprzyjaźnione rodziny z Włoch, a wieczorem nasi podopieczni wybrali się do kina na film „Avengers” 

MAJ 2019 r.

11 maja wychowankowie obejrzeli w zawierciańskim kinie film animowany pod tytułem 'Kraina cudów”.

24 maja członkowie Stowarzyszenia „Trzeźwość” wspólnie z naszymi podopiecznymi i podopiecznymi z POW „Familia”, przygotowywali prażonki  było dużo zabawy, uśmiechów i miłych gestów  dziękujemy :-* 

25 maja nasi wychowankowie obejrzeli w zawierciańskim kinie film pod tytułem „Alladyn”

26 maja wyjazd wszystkich podopiecznych na Dzień Dziecka z paintball (em) w Porębie.

28 maja nasi podopieczni brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia  Dziecka dla dzieci z Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Zawierciu.

CZERWIEC 2019 r.

1 czerwca nasi wychowankowie wzięli udział w spotkaniu z motocyklistami, które odbyło się w Chruszczobrodzie. Były prezenty, poczęstunek i dużo uśmiechu 

2 czerwca nasi podopieczni wzięli udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez posłankę p. Annę N. Impreza odbyła się w Karczmie Czarci Młyn w Zawierciu.

9 czerwca nasi wychowankowie mieli możliwości uczestniczenia w dniach otwartych zorganizowanych przez Odlewnię Żeliwa w Zawierciu.

15 czerwca nasi podopieczni wzięli udział w Charytatywnym Maratonie Tanecznym zorganizowanym dla naszych placówek. Dziękujemy  

17 czerwca naszą placówkę odwiedzili funkcjonariusze zawierciańskiej policji i przeprowadzili z podopiecznymi pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji 

19 czerwca nasi podopieczni obejrzeli w kinie film pod tytułem „MIB. International”.

22 czerwca nasi wychowankowie wzięli udział w Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

28 czerwca nasi podopieczni byli w kinie na filmie animowanym „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”.

29 czerwca dwójka naszych podopiecznych wyjechała na wakacje do Włoch, gdzie spędzą mile i atrakcyjnie czas z zaprzyjaźnionymi włoskimi rodzinami.

LIPIEC 2019 

1 lipca nasi wychowankowie wyjechali na wakacje do Łomży. Spędzili tam dwa tygodnie i świetnie się bawili 

16 lipca nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „Spider-man. Daleko od domu”

18 lipca nasze dzieciaki wyjechały nad morze do Gostynia i spędziły tam dwa tygodnie, które wspominają bardzo dobrze 

SIERPIEŃ 2019

1 sierpnia nasi wychowankowie obejrzeli w zawierciańskim kinie film „Król Lew”

Od 5 sierpnia do 26 sierpnia nasi podopieczni spędzili wakacje w domkach letniskowych w Przyłubsku

27 i 28 sierpnia nasi wychowankowie byli w kinie na filmach animowanych „Dora i miasto złota” oraz „Playmobil”

29 sierpnia nasi podopieczni obejrzeli w kinie polski film „Na bank się uda”

WRZESIEŃ 2019 

1 września wybraliśmy się na lody z okazji zakończenia wakacji 

8 września nasi podopieczni wzięli udział w „Festynie Jurajskim”

17-19 września – wycieczka do Szczawnicy. Podopieczni mieli możliwość zwiedzenia Zamku w Niedzicy, Parków Miniatur, Wodospadu Zaskalnik, spłynąć Dunajcem, wjechać na Palenicę, odbyć rejs po Jeziorze Czorsztyńskim oraz skorzystać z atrakcji Energylandii. Co więcej na wycieczce nie zabrakło ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz wizyty w Mcdonaldzie  

22 września wyjście do kina na bajkę „Angry Birds 2”

PAŹDZIERNIK 2019 r.

16 października najstarsi wychowankowie wzięli udział w targach pracy w Gliwicach. Podczas targów podopieczni mogli wykazać się m. in. pracą w grupie, kreatywnością i bystrością. Po zakończonych zajęciach wychowankowie zjedli smaczny obiad. Dziękujemy  

22 października odbyły się 13 urodziny naszej podopiecznej Magdy. Sto lat 

28 października odbyły się zajęcia z pszczelarzem. Dzieciaki poznały życie i pracę pszczół dokładniej  dziękujemy  

LISTOPAD 2019 r.

1 listopada wychowankowie udali się na cmentarz komunalny w Zawierciu, by zapalić znicze na grobach bliskich oraz na grobie Nieznanego Żołnierza i Dziecka Utraconego.

2 listopada naszych wychowanków odwiedziły zaprzyjaźnione włoskie rodziny

17 listopada wychowankowie wzięli udział w koncercie patriotycznym, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu  Tego samego dnia wychowankowie byli też na filmie w kinie „1800 gramów”

18 listopada nasi podopieczni obejrzeli w zawierciańskim kinie film „Czarownica 2”

24 listopada wychowankowie obejrzeli w kinie bajkę pod tytułem 'Kraina lodu”

27 listopada wychowankowie wzięli udział w warsztatach plastycznych w PCKZ w Zawierciu i wykonali przepiękne kartki świąteczne

29 listopada nasi podopieczni wzięli udział w zabawie andrzejkowej w Żarkach

30 listopada nasi wychowankowie robili pierniczki z uczniami ze Szkoły Pascal w Zawierciu

GRUDZIEŃ 2019 r.

6 grudnia mikołajkowa wizyta jurajskich biegaczy  Dziękujemy 

7 grudnia mikołajkowa wizyta Stowarzyszenia Jurajskich Motocyklistów oraz kibiców Aluron-Virtu-Warta Zawiercie  Dziękujemy za wielkie serce i super prezenty 

11 grudnia mikołajkowe spotkanie z nauczycielami ze Szkoły Medycznej  Dziękujemy za prezenty 

14 grudnia wychowankowie wykonywali wianki świąteczne z uczniami ze Szkoły Pascal w Zawierciu

15 – 16 grudnia wyjazd wychowanków do Warszawy na spotkanie Gwiazdkowe z Fundacją One Day oraz do Centrum Nauki Kopernik  Za wszystko gorąco dziękujemy 

17 grudnia w naszej placówce odbyła się uroczysta Wigilia. Byli goście, którzy wspierają nasze dzieciaki i wspomagają pracę placówki. Były prezenty, Święty Mikołaj, łamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie i ucztowanie. Dziękujemy :-*

21 grudnia nasi wychowankowie wzięli udział w Wigilii Papieskiej 

22 grudnia odbyły się 11 urodziny naszego wychowanka Szymona. Sto lat 

26 grudnia starsi wychowankowie zobaczyli w kinie film „Futro z misia”

 

ROK 2020

STYCZEŃ 2020 R.

1 stycznia nasi wychowankowie po godzinie 00:00 mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni po MOK Zawiercie (przywitanie Nowego Roku)

7 stycznia nasi podopieczni obejrzeli w kinie bajkę „Misiek i chiński skarb”

10 stycznia nasi wychowankowie obejrzeli film pod tytułem „Mayday”

11 stycznia nasi podopieczni obejrzeli w zawierciańskim kinie film „Gwiezdne Wojny. Skaywalker Odrodzenie”

Ferie 2020 r (13.01 – 26.01):

13 – 14 stycznia – zajęcia w MOK Zawiercie „Szkło i ceramika”

16 stycznia – wyjście do kina na bajkę „Urwis”

17 stycznia – wyjście do kina na film „Doktor Dolittle”

21 stycznia – wyjazd do kina Helios w Dąbrowie Górniczej na film „Tajni i fajni”

24 stycznia – wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę

26 stycznia – przyjęcie urodzinowe Kacpra z okazji 18 – tych . Sto lat i wszystkiego najlepszego w dorosłym życiu

LUTY 2020 r.

8 luty wyjście z wychowankami do kina na film „Gang Zwierzaków”

12 lutego w naszej placówce odbyło się spotkanie z policjantem, który poruszył tematykę uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy

14 lutego  w naszej placówce odbył się bal karnawałowy połączony z walentynkami. W balu brali udział wychowankowie z POW Familia, POW Pegaz i wychowankowie z zaprzyjaźnionej placówki z Kłobucka. Motywem przewodnim balu były wróżki, czarodzieje i czary. 

16 lutego wychowankowie wraz z wychowawcą w ramach walentynek byli na ciastku w Cukierni „Skała”

22 lutego w naszej placówce odbyły się zawody gameingowe pod przewodnictwem p. Karola C. Dziękujemy 

25 lutego odbyło się przyjęcie urodzinowe Adasia i Ewy. Sto lat 

29 lutego naszych wychowanków odwiedziła p. Agnieszka S. ze swoimi uczniami i piekła z dziećmi faworki. Dziękujemy 

MARZEC/KWIECIEŃ/MAJ 2020 r.

Ze względu na pandemię koronawirusa nasi wychowankowie nie uczestniczyli w żadnych spotkaniach i zajęciach poza placówką. Dzielnie trzymali się zasad dotyczących izolacji społecznej i zasad dotyczących higieny. Aktywnie brali udział w zajęciach organizowanych przez wychowawców oraz z wielką wytrwałością realizowali materiał szkolny w ramach zdalnego nauczania 

CZERWIEC 2020 r.

1 czerwca w Dzień Dziecka nasi wychowankowie zostali obdarowani słodkościami, a na obiad zostały zamówione kebaby 

5 czerwca nasi wychowankowie wraz Panem Dyrektorem przekazali schronisku dla zwierząt dwie budy własnoręcznie wykonane  Zwierzaki były bardzo zadowolone ze swoich nowych domków 

10 czerwca nasi bliźniacy obchodzili swoje 17 urodziny. Wszystkiego najlepszego 

28 czerwiec wyjazd wychowanków na kolonie do Siemian na Mazurach 

LIPIEC 2020 r.

25 lipiec rajd do Rudnik na basen  kąpiele, gry i zabawy zespołowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek 

27 lipiec wyjście z wychowankami do kina na film animowany „Scobby Doo” oraz na lody 

29 lipiec nasi wychowankowie obejrzeli w kinie bajkę „Wiking i magiczny miecz”

SIERPIEŃ 2020 r.

Od 3 do 24 sierpnia nasi wychowankowie spędzili wakacje odpoczywając w domkach letniskowych w Przyłubsku. Podczas tego pobytu byli nad zalewem w Siamoszycach, zdobyli Górę Zborów, a także odwiedzili fermę Strusi w Kiełkowicach. Co więcej chętnie spacerowali po pobliskich lasach, robili wieczorne ogniska oraz delektowali się otaczającą przyrodą.

WRZESIEŃ 2020 r.

11 września nasi podopieczni wzięli udział w Festiwalu Baniek Mydlanych 

12 września dwóch naszych wychowanków przyjęło Sakrament Bierzmowania w Bazylice św. Apostołów Piotra i Pawła

18 września wychowankowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Kręci mnie jura” zorganizowanym przez PCPR w Zawierciu

19 września wychowankowie byli w kinie na filmie animowanym „Mulan”

27 września nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „Tarapaty 2”

30.09-1.10. 2020 r. nasze dzieciaki były wraz z wychowawcami na dwudniowej wycieczce w Kudowie Zdrój. Wychowankowie mogli podczas tego wyjazdu zobaczyć kompleks „Błędnych Skał” oraz wejść na Szczeliniec Wielki. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała 

PAŹDZIERNIK 2020 R.

4 października dzieciaki były w kinie na filmie animowanym 'Trolle 2″

17 października dwóch naszych podopiecznych było na wycieczce z Panem Świderskim. Zwiedzali zabytki Jury. Dziękujemy 

25 października wychowankowie pod okiem wychowawcy rozpalili ognisko i piekli na nim kiełbaski. Było dużo śmiechu i przyjemnych emocji.

LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2020 R.

5 grudnia do naszych podopiecznych z prezentami mikołajkowymi przyjechali motocykliści ze Stowarzyszenia Jurajskich Motocyklistów i z Organizacji Street Beasts FG Zawiercie. Dziękujemy  

6 grudnia do naszych wychowanków z prezentami mikołajkowymi przyjechał Jurajski Orszak Św. Mikołaja. Dziękujemy 

12 grudnia do naszych dzieciaków z prezentami mikołajkowymi od pracowników Urzędu Miasta Zawiercie przyjechał Prezydent Miasta i Zastępca Prezydenta Miasta  dziękujemy  

Tego samego dnia odbył się także Finał Szlachetnej Paczki i dwoje naszych podopiecznych zostało obdarowanych wspaniałymi prezentami, które pomogą im w procesie usamodzielnienia. Jeszcze raz bardzo dziękujemy  

13 grudnia do naszych podopiecznych z prezentami mikołajkowymi przybiegła Grupa Jura’PL  dziękujemy 

20 grudnia odbyły się dwa świąteczne spotkania on-line. Dzieciaki mogły w miarę możliwości podziękować za prezenty i życzyć wesołych świąt Panu Michałowi W. oraz przedstawicielom Fundacji One Day  dziękujemy 

21 grudnia został przeprowadzony w placówce próbny alarm przeciwpożarowy. Wszyscy współpracowali i sprawnie opuścili placówkę

Tego samego dnia wychowanków z prezentami świątecznymi odwiedził Pan Włodzimierz Cz. (Poseł na Sejm) oraz Pan Leszek B. (Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Zawierciu). Dziękujemy 

22 grudnia naszych podopiecznych odwiedziły władzę Starostwa Powiatowego w Zawierciu obdarowując ich świątecznymi prezentami. Dziękujemy 

23 grudnia odbyła się wigilia wewnątrz-placówkowa  były życzenia, śpiewanie kolęd, prezenty i wigilijna wieczerza. Atmosfera była iście świąteczna 

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

31 grudnia nasi wychowankowie spędzili sylwestra z Polsatem. 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

 

ROK 2021

STYCZEŃ 2021 r.

Od 4 do 17 stycznia nasi podopieczni mieli ferie zimowe. W tym czasie odbył się cykl zajęć fizycznych, przeprowadzony został konkurs czystości i konkurs plastyczny, odbył się turniej fifa. Co więcej wychowankowie wzięli udział w nocy z horrorem i komedią, a także w zajęciach kulinarnych (pieczenie ciast, babeczek, robienie sałatki). Odbyło się również podsumowanie ferii i wszyscy wychowankowie zostali nagrodzeni za zaangażowanie 

LUTY 2021 r.

Wychowankowie wzięli udział w konkursie ortograficznym i walentynkowym, które zostały zorganizowane przez wychowawców POW „Tęcza”

20 lutego nasi wychowankowie obejrzeli w kinie bajkę „Magiczne Muzeum”

26 lutego nasi podopieczni obejrzeli w kinie bajkę „Filonek Bezogonek”

MARZEC 2021 r.

6 marca nasi wychowankowie obejrzeli w zawierciańskim kinie bajkę „Co w duszy gra”

28 marca nasze dzieciaki miały przyjemność spotkać się z Jurajskimi Motocyklistami i wspólnie stworzyć świąteczną atmosferę 

29 marca odbyło się spotkanie Wielkanocne z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Zawierciu

KWIECIEŃ 2021 r.

1 kwietnia Fundacja One Day przeprowadziła dla starszych wychowanków szkolenie

4 kwietnia nasi wychowankowie wraz z wychowawcami przeżywali Święta Wielkanocne

MAJ 2021 r.

Ze względu na zaostrzenie obostrzeń ze względu na pandemie koronawirusa, nasi podopieczni wytrwale realizowali zdalne nauczanie i uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez wychowawców

CZERWIEC 2021 r.

1 czerwca naszych podopiecznych odwiedzili przedstawiciele ze Starostwa Powiatowego w Zawierciu i obdarowali prezentami  z okazji Dnia Dziecka

5 czerwca z okazji Dnia Dziecka nasi wychowankowie zjedli pyszną pizzę w pizzerii LAS w Zawierciu; a 6 czerwca ochłodzili się jedząc lody przy fontannie 

11 czerwca nasi wychowankowie obchodzili Dzień Dziecka w Górze Włodowskiej. Odbył się również turniej piłki nożnej pomiędzy wychowankami.

12 czerwca nasi podopieczni świętowali Dzień Dziecka w Chruszczobrodzie wraz z Jurajskimi Motocyklistami. Było wiele atrakcji, uśmiechów, czułych słów, a także wspólne pieczenie kiełbasek. Dziękujemy :-*

13 czerwca nasi wychowankowie wzięli udział w pikniku „Nie tylko dla komandosów”, a także obejrzeli w kinie film „Tom i Jerry”

14 czerwca nasi podopieczni obejrzeli w zawierciańskiej Strefie kibica mecz Polska-Słowacja

20 czerwca nasi wychowankowie wzięli udział w pikniku rycerskim, który odbył się na terenie POW „Familia”

23 czerwca nasi podopieczni obejrzeli w zawierciańskiej strefie kibica mecz Polska-Szwecja

29 czerwca nasi wychowankowie obejrzeli w zawierciańskim kinie film animowany „Luca”

LIPIEC/SIERPIEŃ 2021 r.

5 lipca nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „Cruella”

7 lipca nasi wychowankowie byli na basenie w Rudnikach, gdzie piekli też kiełbaski

11 lipca nasi podopieczni oglądali finał Euro 2020 Anglia-Włochy

Od 15 lipca do 11 sierpnia nasi wychowankowie wypoczywali na koloniach letnich w Starym Sączu 

16 sierpnia nasi podopieczni wyjechali na wypoczynek letni do domków letniskowych w Przyłubsku. W czasie pobytu w Przyłubsku byli nad zalewem w Siamoszycach, na basenie w Hotelu Villa Verde, a także robili zdjęcia portretowe na konkurs fotograficzny. Oprócz tego były również spacery krajoznawcze, ogniska oraz gry i zabawy podwórkowe.

WRZESIEŃ 2021 r.

1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022 w trybie stacjonarnym. Życzymy samych naukowych sukcesów 

4 września nasi wychowankowie byli w kinie na filmie „Zupa nic”

5 września nasi podopieczni obejrzeli w zawierciańskim kinie film „Kosmiczny mecz. Nowa era”

11 września nasi wychowankowie obejrzeli w kinie film „Teściowie”

15 września odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego na najpiękniejszy portret. Zdjęcia wykonywane były w czasie letniego wypoczynku w Przyłubsku. Dziękujemy Pani Agnieszce i Pani Magdalenie za nagrody 

25 września naszych wychowanków odwiedzili zaprzyjaźnieni Włosi 

26 września nasi wychowankowie obejrzeli w kinie film animowany „Psi Patrol”

PAŹDZIERNIK 2021 r.

11-12 października – wyjazd podopiecznych  na wycieczkę do Wrocławia

16 października nasi wychowankowie byli w kinie na filmie animowanym „Wilk na 100%”

17 października podopieczni naszej placówki mieli możliwość obejrzenia w kinie film „Wesele”

31października nasi wychowankowie obejrzeli film animowany „Rodzina Adamsów 2”

LISTOPAD 2021 r.

5 listopada wyjście z wychowankami do kina na film ” Ron Usterka”

7 listopada nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „To musi być miłość”

12 listopada wychowankowie byli w kinie na filmie „Pszczółka Maja”

27 listopada w placówce odbyły się andrzejki

GRUDZIEŃ 2021 r.

2 grudnia nasi podopieczni otrzymali prezenty od dyrekcji, nauczycieli i uczniów I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu. Dziękujemy 

4 grudnia naszych podopiecznych z prezentami mikołajkowymi odwiedzili: motocykliści ze Stowarzyszenia Jurajskich Motocyklistów oraz motocykliści ze Stowarzyszenia Armia Jurajskich Serc, Prezydent Miasta Zawiercie oraz Kibice Ruchu Chorzów. Dziękujemy za wspaniałe prezenty.

5 grudnia Pani Agnieszka S. ze swoimi studentami piekła pierniczki z naszymi podopiecznymi

11 grudnia nasi podopieczni wzięli udział w sesji świątecznej, którą wykonały studenki ze Szkoły Pascal

15 grudnia w naszej placówce odbyło się spotkanie świąteczno-mikołajkowe z Michałem Wiśniewskim. Dziękujemy za super atmosferę i prezenty

16 grudnia nasi wychowankowie wzięli udział w zajęciach kosmetycznych, na których odbył się pokaz dbania o higienę twarzy. Co więcej nasi podopieczni zostali obdarowani kosmetykami.

18 grudnia odbyła się Wigilia wychowanków wraz z wychowawcami w Podlesicach

20 grudnia odbyło się w naszej placówce spotkanie świąteczne z pracownikami Starostwa Powiatowego w Zawierciu

22 grudnia Panie z przedszkola „Miś Uszatek” obdarowały naszych wychowanków świątecznymi prezentami

 

ROK 2022

STYCZEŃ 2022 r.

20 stycznia nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „Kogiel Mogiel 4”

21 stycznia nasi podopieczni obejrzeli w kinie film animowany 'Sing 2″

LUTY 2022 r.

12 lutego nasi wychowankowie obejrzeli w kinie film „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”

16 lutego nasi podopieczni byli na wystawię pająków i skorpionów

19 lutego nasi wychowankowie byli w kinie na animacji „Magiczne Muzeum”

21 lutego nasi podopieczni obejrzeli w zawierciańskim kinie bajkę „Fabryka snów” oraz film „Miłość jest blisko”

26 lutego naszych wychowanków odwiedziły zaprzyjaźnione rodziny z Włoch. Były prezenty i miła atmosfera. Dziękujemy.

27 lutego nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „Potworna rodzinka”

MARZEC 2022 r.

6 marca nasi wychowankowie obejrzeli w kinie film „Batman”

10 marca uczennice z I LO im. S. Żeromskiego przeprowadziły dla podopiecznych wykład pod tytułem „Tolerujesz nie hejtujesz”. W tym dniu odbyły sie również warsztaty z makijażu oraz nasi podopieczni zostali obdarowani prezentami ze Złombolu

19 marca dzieciaki wraz ze studentkami z Pascala szyły wielkanocne zajączki i piekły babeczki i robiły gofry. Tego samego dnia nasi podopieczni obejrzeli w kinie bajkę „To nie wypanda”

KWIECIEŃ 2022 r.

2 kwietnia nasi podopieczni wraz ze studentkami ze szkoły Pascal robili jajka wielkanocne na konkurs świąteczny

3 kwietnia studenki ze szkoły Pascal robiły z dzieciakami stroiki świąteczne. Dziękujemy. Tego samego dnia nasi wychowankowie byli w kinie na filmie „Jakoś to będzie”

10 kwietnia naszych podopiecznych ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne odwiedzili motocykliści

11 kwietnia w naszej placówce odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne z zaproszonymi gośćmi. Były prezenty, życzenia świąteczne i rozwiązanie konkursu na najładniejszą wielkanocną pisankę. Dziękujemy za przybycie i miłą atmosferę  Tego samego dnia nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „Fantastyczne zwierzęta. Tajemnica Dambledora”

25 kwietnia nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „Sonic 2”

MAJ 2022 r.

1 maja wychowankowie uczestniczyli w festiwalu kolorów, który odbył się pod MOK Zawiercie

6 maja nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „Doktor Stranger w uniwersum obłędu”

10 maja nasi wychowankowie byli w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektaklu „Stopklatka”

25 maja wychowankowie obejrzeli w zawierciańskim kinie film 'Fuc… Borkholm”

29 maja nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „Detektyw Bruno”

30 maja nasi wychowankowie uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka w Podlesicach, którego organizatorami byli: ARK Job, CIL, Społem Zawiercie oraz Hotel Ostaniec

CZERWIEC 2022 r.

3 czerwca nasi podopieczni obejrzeli w zawierciańskim kinie film 'Infinite Storm”. Dziękujemy 

4 czerwca w POW „Pegaz” w Chruszczobrodzie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, w którym wzięli udział Jurajscy Motocykliści. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Dziękujemy 

5 czerwca na POW „Familia’ odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, w którym wzięły udział dzieciaki z wszystkich 5 placówek. Zarówno dorośli, jak i dzieci bawili się świetnie.

10 czerwca nasi wychowankowie obejrzeli w kinie film „Jurassic World”

11 czerwca nasi podopieczni byli na festynie w Górze Włodowskiej 

24 czerwca nasze dzieciaki obejrzały w kinie film „Pan Wilk i spółka”

LIPIEC 2022 r.

1 lipca nasi podopieczni mogli skorzystać z kąpieli w basenie miejskim. Dziękujemy 

2 lipca nasi wychowankowie z okazji Dni Zawiercia wzięli udział w koncercie Sławomira 

3 lipca nasze dzieciaki obejrzały w kinie film animowany „Minionki. Wejście Gru”

5 lipca siedmioro naszych podopiecznych wyjechało na letni wypoczynek do Sandomierza 

7 lipca nasi wychowankowie zwiedzili Zamek w Bobolicach

8 lipca nasi wychowankowie obejrzeli w zawierciańskim kinie film „Samiec Alfa”

15 lipca nasi podopieczni zwiedzali Ojcowski Park Narodowy

20 lipca nasze dzieciaki obejrzały w kinie film „Niezgaszalni”

21 lipca piątka naszych wychowanków wyjechała na wypoczynek letni nad morze

SIERPIEŃ 2022 r.

1 sierpnia nasi podopieczni obejrzeli w kinie film „Elvis”

5 sierpnia nasi wychowankowie w ramach wakacji z Miastem Zawiercie wyjechali na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego (wyjazd organizowany przez OSiR Zawiercie)

6 sierpnia nasi podopieczni byli w kinie na filmie „Każdy wie lepiej”

7 sierpnia nasi wychowankowie obejrzeli w Parku Miejskim spektakl teatralny „Takie sobie bajeczki”

8 sierpnia nasze dzieciaki były w kinie na filmie „Lena i Śnieżek’

12 sierpnia nasi wychowankowie obejrzeli w kinie film 'Thor. Miłość i Grom”

15 sierpnia nasi podopieczni byli w kinie na filmie animowanym „Kurozając i zagadka chomika ciemności”

18 sierpnia nasze dzieciaki wzięły udział w warsztatach 'Stwórz własne mydełko”, które odbyły się w Starej Łaźni w Zawierciu

20 sierpnia nasze dzieciaki obejrzały w kinie dwa filmy „Pies w rozmiarze XXL” oraz „A oni dalej grzeszą, dobry Boże”

21 sierpnia nasi podopieczni obejrzeli w zawierciańskim kinie film „Noterdam płonie”